Natura

NaturaAndrzej Budnik – urodziłem i wychowałem się w górach. Od zawsze łączę podróże z aktywnym wypoczynkiem. Im bardziej się zmęczę, tym bardziej jestem wypoczęty i gotowy do działania po powrocie z podróży. Gdybym miał powiedzieć, czego szukam w podróżach najczęściej, to byłyby to przygody, piękna przyroda, różnice kulturowe, a także przesuwanie swojej granicy komfortu.

Gdy w lipcu 2009 roku, wyruszałem ze swoją partnerką Alicją, w ponad 4-letnią podróż lądem i morzem przez Azję i Australię, w życiu nie przyszłoby mi do głowy, że plecak, z którym wyjeżdżałem z domu zamienię najpierw na jacht, potem na samochód terenowy, a na koniec przejadę rowerem z Tajlandii przez Japonię, Afganistan i Kaukaz do Polski. Zostało to zauważone m.in. przez naukowców z Polskiej Akademii Nauk, którzy zabrali nas jako blogerów na Arktykę, abyśmy mogli ją poznać, sfotografować, opisać na blogu i pokazać w social mediach. Do dziś dla mnie to jedno z najbardziej wyjątkowych wyróżnień w „karierze blogerskiej”, choć były i ważne nagrody blogowe i podróżnicze – nagroda Blog Roku 2007 w kat. Podróże, nominacja do prestiżowych nagród NG Traveler, czy Kolosów.

Mimo, iż w podróży lubię czasem odciąć się od social mediów, to też wychodzi ze mnie geek. Uwielbiam nowe technologie – ciągle testuję i eksperymentuję ze sprzętem podróżniczym, fotograficznym, a od trzech lat także z dronem, jako narzędziem do pracy. Biorę go ze sobą wszędzie, aby zwykłą fotografię podróżniczą uzupełnić fotografią lotniczą, która pokazuje znany nam wcześniej świat, z zupełnie innej perspektywy.
W Bloceanii odpowiedzialny jestem m.in.  za „egzekucję” i koordynowanie projektów.