Historie

HistorieMarcin Nowak – Wyznaję zasadę, że chęć podróżowania albo zaszczepia się w krwi albo nabywa na etapie małego brzdąca i kiedyś ona „zaskoczy”. Miałem tak w wieku 6 lat, gdy nauczyłem się na pamięć (dosłownie) pierwszego atlasu i od tego się zaczęło. Nigdy nie sądziłem, że to, co dotykałem palcem na papierze: rysunki hinduskich, majańskich czy rzymskich świątyń, będę za 20 lat porównywał z rzeczywistością, nie sądziłem też, że pasja, która ciągnęła się za mną od wtedy stale i intensywnie, dziś będzie czymś, z czym będę się dzielił nie tylko z najbliższymi, ale dziesiątkami tysięcy ludzi. Każdy wolny czas poświęcam na podróżowanie. Nie zawsze dalekie, bo podróży nie definiuje się kilometrami.

Jestem geografem z pasji i wykształcenia, acz pracuję w branży medialnej, specjalizuję się w nowoczesnych środkach przekazu i informacji lokalnej. Projekt taki jak „Bloceania” pozwala mi realizować się kreatywnie w swoim czasie wolnym i tworzyć pasjonujące opowieści o miejscach, o historiach, czy o brandzie. Przygotowałem i przeprowadziłem z Anią kilkanaście kampanii dla dużych marek, takich jak np. HBO, KLM, Honor a także miast i regionów.
Prowadzę z Anią wielokrotnie wyróżnianego, popularnego bloga podróżniczego pod marką „Wędrowne Motyle”. Aktywnie udzielam się w społeczności blogerskiej, podróżniczej i głównie środowisku twórców mediów internetowych.

Do Bloceanii wnoszę swoją wiedzę z zakresu opisywania i tłumaczenia miejsc a także „budowaniu potrzeb”. Skupiam się na miejscach i historiach, bo uwielbiam tchnąć ducha niesamowitości w przestrzenie, dla większości teoretycznie nieciekawe. Tworzę również mapy i rysunki, zdjęcia i filmy z lotu ptaka, interaktywne grafiki. Już nie śpiewam. W teamie „Bloceania” odpowiedzialny m.in. za kreację, realizację wideo/foto.