Szwajcaria na 6!

Góry, ser, zegarki i kredyty we frankach - tyle mniej więcej przychodzi przeciętnemu Polakowi do głowy, kiedy myśli o Szwajcarii. Co przychodzi do głowy blogerom podróżniczym, którzy właśnie przecinają Szwajcarię z północy na południe i ze wschodu na zachód?

O akcji

Bardzo to lubimy: zobaczyć dane miejsce przez różne szkiełka, z różnej perspektywy. Z pociągu i z samochodu, poprzez duże miasta i wioseczki, samotnie i rodzinnie, na dziko i przez żołądek. Bo Szwajcaria, choć niewielka, ma sobą ogromnie dużo do zaoferowania. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej grupy Bloceanii jeszcze dwa dodatkowe blogi - żeby pokazać ją w pełnej krasie. No i każdemu z Was.

Wolicie wypróbować sery czy elektryczne rowery? Dzikie wąwozy czy nowoczesne miasta? Która twarz Szwajcarii jest bliżej Waszego serca?

Blogerzy zaproszeni do projektu

Zobacz blogerów, którzy pokazują Szwajcarię z własnej perspektywy

GdzieWyjechac.pl

Kolejowe trasy widokowe

LosWiaheros.pl

Rowerami elektrycznymi wokół Jeziora Genewskiego

Rodzina Bez Granic

Grand Tour e-samochodem

Adamant Wanderer

Śladem kulinarnych uciech

Nadia vs the world

Tajemnicze szlaki trekkingowe

Zapiski ze świata

City break

Wędrowne Motyle

Kolejowe trasy widokowe

Jak połączyć dwie najciekawsze przygody, które można przeżyć na południu Szwajcarii, czyli kolejową podróż widokowymi pociągami pomiędzy alpejskimi wzgórzami oraz wypoczynek w ciepłej i słonecznej włoskojęzycznej części kraju? Właśnie tak, wsiąść w Gothard Express do Lugano i Locarno a wrócić Bernina Expressem i Glacier Expressem przez słynne St. Moritz. Pokażemy jak w tak spektakularny sposób odkryć właśnie ten "śródziemnomorski" fragment Szwajcarii, mimo, że nie ma ona dostępu do morza.

Zobacz wpis na blogu

LosWiaheros

Rowerami elektrycznymi wokół Jeziora Genewskiego

Wiecie, że północne i wschodnie brzegi jeziora Genewskiego, tokraina słońca i winnic? A także idealne miejsce na wycieczkęrowerową z pięknymi widokami i orzezwiającą bryzą znad tafli tego pięknego akwenu. Andrzej i Alicja odwiedzą ten fragment Szwajcarii, przejadą trasę z Monteux do Genewy i pokażą ją z perspektywy siodełka roweru. Ale uwaga... elektrycznego. Co więcej, udowodnią, że szwajcarskie campingi nie mają sobie równych w Europie.

Zobacz wpis na blogu

Rodzina Bez Granic

Grand Tour e-samochodem

Idylliczna i bajkowa. Tak prezentuje się przepięknie położona kraina Appenzel na wschodzie kraju. Chcemy pokazać jak może wyglądać soczyście zielona, sielankowa, wiejska Szwajcaria pełna drewnianych wiosek jak z obrazka. Nie tylko w Norwegii znajdziemy takie cuda. Odwiedzimy podziemne wodospady polodowcowe, jedyne takie w Europie. Pokażemy jedną z najpiękniejszych dolin w Europie Lauterbrunnen, jako idealne miejsce na podróż we dwoje ale także z dziećmi w wieku szkolnym.

Zobacz wpis na blogu

Adamant wanderer

Śladem kulinarnych uciech

Ula chce przemierzyć malownicze wzgórza Emmental i pokazać proces wytwarzania jednego z najsłynniejszych serów – Emmentalera. Odwiedzi serowarnie w Affoltern, jak i spróbuje doskonałych lokalnych produktów objętych certyfikatem jakości Ämmitaler Ruschtig. Pokaże miasteczko Burgdorf ze średniowieczną starówką i najlepiej zachowanym kompleksem zamkowym w Szwajcarii, skąd rozpościera się widok na okoliczne wzgórza i Alpy Berneńskie. Wybierze się także na zwiedzanie okolic Interlaken oraz powrócę do Berna, by pokazać go od tej najsmaczniejszej strony.

Zobacz wpis na blogu

Nadia

Tajemnicze szlaki trekkingowe

Odkryjemy z Nadią zapomnianą a niezwykle urokliwą krainę wapiennych skał, wąwozów i najwyżej położonych szwajcarskich miasteczek - Jurę i Neuenburg z pięknymi perspektywami na jeziora Neuchater i Murensee. Świat idealny dla kochających naturę i zjawiskowe krajobrazy. Trochę przypomina naszą, budową geologiczną, ale gdy wdrapiemy się na krawędź amfiteatru Creux du Van, Wielkiego Kanionu Szwajcarii - wszystko inne blednie.

Zobacz wpis na blogu

Natalia

City break

Szwajcarski citybreak? Bardzo prosimy na wycieczkę. Natalia, specjalistka od ciekawego pokazywania miast, wyciskania z nich tego, co najlepsze zabierze nas w podróż po zakamarkach i klimatycznych miejscach w Bernie, Zurychu i Bazylei. Pokaże, że te miasta są wielobarwne, wielokulturowe i... wielosmakowe.

Zobacz wpis na blogu

Weź udział w konkursie

1

Wypełnij poniższy formularz. Wrzuć kreatywny wpis (zdjęcie, tekst, kolaż lub film) na jeden ze swoich profili społecznościowych (FB, Instagram, Twitter) i przekonaj nas, że to właśnie Ty masz wygrać i pojechać na wycieczkę do Szwajcarii. Koniecznie oznacz swój wpis hasztagiem #SzwajcariaNa6!

2

Konkurs trwa do 30.06.2018r.
Do tego czasu czekamy na Twoje zgłoszenie.

3

Zwycięzca otrzyma dwa bilety lotnicze dla dwóch osób Szwajcarskimi Liniami Lotniczymi Swiss do Szwajcarii, voucher na trzy noclegi w pokoju 2-osobowym ze śniadaniem oraz dwa bilety Swiss Travel Pass w pierwszej klasie uprawniający do korzystania z pociągów, komunikacji miejskiej, statków na jeziorach i wejścia do niektórych muzeów.

Konkurs zakończony. Dziękujemy za zgłoszenia.
Zwycięzca został ogłoszony na Facebooku Bloceanii

Partnerzy

Film ze Szwajcarii

Zobacz film Alicji Rapsiewicz