#BlogerzyWKrakowie
dla
#KRAKOWEXPERIENCE

Zapraszamy Cię na wyjątkową podróź,
po wyjątkowym mieście.

O AKCJI

Jeśli wydaje Ci się, że znasz Kraków, to bardzo możliwe, że Ci się wydaje. Na zlecenie Urzędu Miasta w Krakowie przez całą jesień 2016 roku zrealizowaliśmy kampanię, jakiej jeszcze w Polsce nie było – „Blogerzy w Krakowie”.

Opowiedzieliśmy o mieście z dziewięciu różnych perspektyw. Przygotowaliśmy dziewięć podróży, dziewięć przewodników i pokazaliśmy dziewięć światów. Ubraliśmy jedno miasto w te niesamowite historie, tylko po to, by wyjść poza miejsca, znane z przewodników i przedefiniować pojęcie miejskich podróży.

Oprócz nas, założycieli grupy Bloceania, w kampanii wzięli udział zaproszeni przez nas goście: krakowianie, blogerzy, fotografowie, twórcy wideo. Zrealizowaliśmy trzy klipy promocyjne, podsumowujące każdy z trzech etapów tej kampanii. Przygotowane przez nas materiały zostały przetłumaczone również na język angielski i hiszpański, po to by spróbować pokazać w nowy sposób miasto również dla turystów zagranicznych.

Chcesz sprawdzić, jak nam poszło? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie drogę „na skróty”. Interaktywną mapę, którą stworzyliśmy na podstawie wszystkich odwiedzonych i opisanych przez nas miejsc.

Zapraszamy do Krakowa!


UCZESTNICY AKCJI

mapa

83 miejsca na mapie Krakowa


"Perspektywa blogera na miasto to perspektywa świeża. Mamy w Polsce blogerów niezależnych i kompetentnych, którzy mają szerokie grono odbiorców, ceniących ich rekomendacje. Opracowując kampanię #BlogerzyWKrakowie, chcieliśmy wypróbować nową formę promocji miasta, z potencjałem viralowym. Miała być propozycją opartą o emocje, podkreślającą wyjątkowość Krakowa i pokazującą bogactwo turystyki miejskiej. Odzew, jaki otrzymała nasza kampania jest bardzo pozytywny

Rafał Perłowski, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki miasta Kraków.

WIDEO z TRZECH ETAPÓW i ich TWÓRCY

Paulina Wierzgacz
Marcin Nowak
Marcin Mossakowski

WYNIKI AKCJI

            9 | Wpisów na blogach twórców
          85 | Publikacji w social media
        41 | Publikacji na Instagramie
  38 464 | Odsłon postów na blogach
    6 200 | Polubień postów na FB
15 266 | Polubien na Instagramie
645 020 | Łączny zasięg publikacji na FB
151 634 | Łączny zasięg filmów na FB
23 345 | Wyświetleń filmów na YT